
Collectieve sector campagne; een dure vloek of een welkome zegen?
Alweer enige keren heb ik in de file mogen staan doordat de Keukenhof op spaarzame lentedagen veel bezoekers wist te trekken. Toeristen uit binnen- en buitenland weten de bollenstreek veelal goed te vinden. Of dat de sector echt een dienst bewijst is een tweede, maar Nederland bloemenland staat zo in elk geval weer even in het zonnetje.
Aan de andere kant is het niet gelukt de Floriade aantrekkelijk genoeg te krijgen en (mede daardoor) al helemaal niet om de kosten binnen de perken te houden. Daarnaast heeft de stemming die Bloemenbureau Holland deze maand organiseerde voor de invoering van een Algemeen Verbindend Verklaring (AVV) onvoldoende ondersteuning van de handel gekregen. Tegelijkertijd heeft Caroline van der Plas wél een snaar weten te raken bij de Nederlandse bevolking als het gaat om boerensteun en -interesse. Misschien wel met boerenslimheid.
Welke slimheid hebben wij als sector nodig om te duiden wat we allemaal goed doen en waar we wat steun vanuit de overheid kunnen gebruiken? Collectieve campagnes? Begrip kweken? Of anderszins de krachten bundelen?